Навіщо потрібна підготовка повітря?

Перш за все, відзначимо, що фільтрація повітря повинна проводитися як в магістралі, де потік повітря ще непідготовка повітря розгалужений на окремих споживачів (магістральна підготовка повітря), так і на місці споживання, тобто після відгалуження від магістралі перед подачею безпосередньо в пневмосистему (локальна підготовка повітря).

Відповідно до вирішуваних завдань і умовами роботи, конструкції фільтрів для магістральної і локальної підготовки повітря істотно розрізняються. Так, до магістральних фільтрів пред'являються спеціальні вимоги:
1. Тривалий термін служби в умовах високої забрудненості повітря. Повітря в магістралі зазвичай має високу забрудненість частинками пилу, іржі і окалини, а також масляним і водяним конденсатом. Щоб термін служби змінного фільтруючого елемента досягав року і навіть двох, елемент має збільшену фільтруючу поверхню (в 10 разів більше, ніж у аналогічного фільтра для локальної підготовки), а резервуар для конденсату - збільшений обсяг (в 6 разів більше, ніж у аналога). Крім цього, у великих магістральних фільтрах вхід повітря розташовується в нижній частині корпусу, що дозволяє відразу відокремити значну частину конденсату, знизивши навантаження на фільтруючий елемент.

2. Властивість ефективно відокремлювати конденсат. Значна частина конденсату міститься у вигляді дуже дрібних крапель (менше 10 мкм), які легко несуться повітряним потоком і не відокремлюються від нього при інерційній очистці, яка застосовується у фільтрах для локальної підготовки. У магістральних фільтрах потік повітря організовано так, що краплі конденсату, які утворилися в результаті коалесценції (злиття дрібних крапель в більші), стікають вниз, в резервуар, в той час як очищене повітря йде вгору, до виходу в магістраль. При цьому відділяється близько 90% масла і до 99% води. Магістральні фільтри в базовому виконанні обладнуються пристроєм для автоматичного відведення конденсату.

3. Мінімальні втрати тиску. Завдяки збільшеній поверхні фільтруючого елемента і відсутності закручування потоку втрати тиску в магістральному фільтрі приблизно в 2 рази нижче, ніж в аналогічному фільтрі для локальної підготовки. При цьому магістральний фільтр забезпечує більш тонку фільтрацію (3 мкм) в порівнянні зі своїм «локальним» аналогом, для якого цей показник становить 5 мкм.

Інші питання

Що таке пневморозподілювач?
Що таке AUTOSIM-200?
Як працює "розумний" електропневматичний позиционер SMC?
Чи утворюється конденсат у вашій трубці?
Що таке Air Management System (AMS)?